Reklama
  • Środa, 30 stycznia 2013 (13:31)

    Owoce dobre zimą

O tej porze roku ich wybór jest dość ograniczony, ale znajdą się i takie, które warto włączyć do jadłospisu niemowlęcia.

Zdjęcie

/123/RF PICSEL
/123/RF PICSEL

Pamiętajmy, że przysmaki dla malucha powinny być dobrej jakości, dojrzałe i słodkie. Przed podaniem należy je dokładnie umyć pod bieżącą wodą i przelać wrzątkiem.

Co mamy do wyboru?

Reklama

✔ Jabłka

Kilka łyżeczek tartego lub skrobanego owocu można zaserwować malcowi już po ukończeniu 4.-5. miesiąca życia. Dla złagodzenia smaku warto dodać do jabłuszka 1-2 łyżeczki kleiku ryżowego lub kukurydzianego (cukier jest zakazany).

✔ Gruszki

Warto zaproponować dziecku po 7. miesiącu. Jest bardzo słodka, więc wystarczy obrać ją ze skórki, wyciąć gniazda nasienne i zmiksować.

✔ Żurawiny

Nie nadają się do jedzenia na surowo, ale kisiel z przetartych owoców i mąki ziemniaczanej na pewno będzie smakował dziecku po 6. miesiącu.

Winogrona

Niemowlętom po 5. miesiącu można zaproponować wyciśnięty z nich soczek lub mus z owoców bez skórki i pestek przetartych przez sitko.

✔ Banany

Maluch po 10. miesiącu na pewno z przyjemnością zje kawałek owocu rozgniecionego widelcem lub zmiksowanego i wymieszanego z kaszką. Starszemu smykowi możemy przygotować małe kawałki banana do jedzenia palcami.

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.